200SX Hellas Club
Εσωτερική έξτρα μόνωση Logo_310

Το πρώτο Ελληνικό Forum για κατόχους 200SX

www.200sx.gr

Αν χρειαστείτε βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας.
Tηλέφωνο επικοινωνίας: 6938000361


E-mail - msn: verone2006@msn.com
200SX Hellas Club
Εσωτερική έξτρα μόνωση Logo_310

Το πρώτο Ελληνικό Forum για κατόχους 200SX

www.200sx.gr

Αν χρειαστείτε βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας.
Tηλέφωνο επικοινωνίας: 6938000361


E-mail - msn: verone2006@msn.com
200SX Hellas Club
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The first Official Site For S-Chassis Oweners in Hellas
 
www.200SX.grΦόρουμLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή

 

 Εσωτερική έξτρα μόνωση

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΣαβ 21 Δεκ 2013 - 15:55


Τώρα που έβγαλα την μοκέτα και θα την πλύνω και θα βγάλω αυτό το υλικό από κάτω γιατί θα καταστραφεί και θα βάλω καινούριο λίγο ποιο χοντρό θα έχει αρκετή ηχομόνωση αυτό το υλικό η να βάλω και από κάτω κάτι καλύτερο?

Κετσές Αυτοκινήτου λέγετε οπ ότι ξέρω

Εσωτερική έξτρα μόνωση 2012-10-27_10.17.011351344701508be23d1c374

Είναι ηχομονωτικό και θερμομονωτικό λέει αυτός και το δίνει 8€ το τετραγωνικό

Επαγγελματική μονωση αυτοκινήτου κετσές

Είναι κατάλληλη για τον εσωτερικό χώρο της καμπίνας έτσι ώστε να μπορεί να μειωθεί ο θόρυβος της μηχανής αλλά και να προσφέρει και θερμομόνωση το καλοκαίρι ή το χειμώνα, είναι πολυ ανθεκτική για κάθε χρήση.

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και μονωτικό σε σκάφος


Τεχνικά Χαρακτηριστικά:

Χρώμα Καφέ - Γκρί
Πάχος: 8mm
Χρήση επαγγελματική
Ακαυστότητα Bfl-s1 (άκαυστη)
Φάρδος ρολλού 1,00 μέτρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
aga

aga


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Τόπος : αθηνα

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013 - 7:56

για πολιτικο αμαξι η για αγωνιστικο μιλαμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
project_S13

project_S13


Αριθμός μηνυμάτων : 687
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013 - 8:29

^δε βρίσκω το λόγο να βάλεις τετοια μόνωση σε αγωνιστικό!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aga

aga


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Τόπος : αθηνα

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013 - 9:14

για καθαροαιμο αγωνιστικο, δεν χρειαζεται καμια μονωση, ουτε καν μοκετα φυσικα. αλλα για ημιαιμο καλο ειναι :) ελαφρυ και κανει δουλιτσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
project_S13

project_S13


Αριθμός μηνυμάτων : 687
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013 - 10:22

χμμ έτσι ναι..αλλά είπες αγωνιστικό πριν παντως ο verone σε πολιτικο αναφέρεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013 - 10:57

Στο βολταδικο ναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
aga

aga


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Τόπος : αθηνα

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΚυρ 22 Δεκ 2013 - 14:09

ειναι μια οικονομικη λυση. και ο κατασκευαστης το ιδιο πραγμα χρησιμοποιει. εγω θα προτεινα αμα θες καλυτερο αποτελεσμα , αυτο, μαζι με ενα φτηνο ηχομωνοτικο τυπου dynamat (υπαρχουν εναλλακτικες μαρκες στη μιση και κατω τιμη)... εγω σκοπευω να κανω ολο το αμαξι γιατι κροταλιζουν τα παντα και μου δινουν στα νευρα...αλλα περιμενω να το κανω οταν παει για βαψιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΔευ 23 Δεκ 2013 - 0:03

Για δώσε πληροφορίες για το ηχομωνοτικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
aga

aga


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Τόπος : αθηνα

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΔευ 23 Δεκ 2013 - 2:06

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΔευ 23 Δεκ 2013 - 2:19

Τι υλικό είναι αυτό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
aga

aga


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Τόπος : αθηνα

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΔευ 23 Δεκ 2013 - 2:41

μασημενη τροφη θες...

Appearance: Black butyl based rubber solid with a 3 mils highly reflective polished aluminium constrain layer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spiros

spiros


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2014
Τόπος : ΓΥΘΕΙΟ

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΚυρ 28 Σεπ 2014 - 20:57

Καλημερα παιδια απλα επειδη εχω αρχισει να ασχολουμαι πολυ με το θεμα μονωσης γιατι το αμαξι είναι σκετο σίδερο αυτη την στιγμη και προχωραω απο τα βασικα υπαρχουν πολλες εταιρειες με μονωτικα για DIY εως μονωτικα με ηχομονωση μαζι. Επισης υπαρχουν καιρια σημεια που μπορεις να τα βαλλεις για τα μεγιστα και βελτιστα αποτελεσματα. Υπάρχουν πολλα link να στειλω αλλα οταν πληκτρολογησετε μονωτικα ή μονωτικα αυτοκινητου στα ελληνικα θα σας βγαλλει πολλα υλικα. ΠΡΟΣΟΧΗ στο βαρος και στις θερμοκρασιακες αντοχες γιατι υπαρχουν οπως ειπα τα σωστα σημεια για να τοποθετηθουν και ειναι ανουσια για ολο το πατωμα για παραγειγμα. Οποιος εχει (που να βρεθει..) λεφτα πολλα για να διαθεσει παει για dynapad... Πριν κανετε οτιδηποτε μεσα στο αμαξι σκεφτειτε λυσεις εξωτερικες οι οποιες ειναι πιο ουσιαστικες και εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα (ταινιες μονωσης στην εξατμιση ή κολλημενο θερμοανακλαστικο αλουμινιο κατα μηκος εξατμισης και καθρεφτη αυτοκινητου) ενω οποιος ασχοληθει με το εσωτερικο μακρια απο εξτρα κετσε γιατι αγαπα την υγρασια και την αποροφα σαν σφουγγαρι με αποτελεσμα τα πολυτιμα αμααξακια μας να αποκτουν εστιες σκουριας. Αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΚυρ 28 Σεπ 2014 - 21:52

Μου είχε δείξει και κάτι σαν αφρολέξ που βάζουν τώρα στα καινούρια αυτοκίνητα που δεν κρατούσε υγρασία.
Ήθελα να βάλω κάτι μαλακό από κάτω να μην είναι σκέτη λαμαρίνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
spiros

spiros


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2014
Τόπος : ΓΥΘΕΙΟ

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΔευ 29 Σεπ 2014 - 6:17

Το κυριοτερο θεμα ειναι στον καθρεφτη μας ο οποιος εχει εκεινη την πλαστικη βλακεια που σκληραινει και σπαει με τα χρονια κανοντας και διαφορα τριξιματα κτλ... αυτο θελει καταργιση εντελως μαζι με τον κετσε που εχει απο πισω του και υπαρχου πολλα υλικα χοντρα και παναλαφρα με απιστευτη θερμομονωση. Για παραδειγμα κεραμοβαμβακας τον οποιο μπορεις να ακινητοποιησεις προσωρινα με σπρει επικολλησης και μετα ολα μαζι παιρνεις ενα ηχομονωτικο ή φυλο αυτοκολλητο αλουμινιου και τα σταθεροποιεις μονημα. Εκει δεν σε πειραζει το παχος αλλα οταν φτανεις στα ποδια οδηγου συνοδηγου θα πρεπει να βάλλεις καποιο υλικο πιο λεπτο. Αν εχεις καταληξει σε καποιο θα ηθελα πολυ να μου στειλεις link και οταν παω σπιτι θα σου στειλω κι εγω τι εχω κατα νου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΔευ 29 Σεπ 2014 - 8:51

Η σκόνη κεραμοβαμβακα προκαλεί μεγάλη φαγούρα δεν το συνιστώ δοκιμασμένο σε παλιότερο αμάξι φίλου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
spiros

spiros


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2014
Τόπος : ΓΥΘΕΙΟ

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΔευ 29 Σεπ 2014 - 11:46

lazarakis-constructions.gr/files/2590.pdf
lazarakis-constructions.gr/files/2671.pdf
lazarakis-constructions.gr/files/2590.pdf
primpa.gr/stegi/monoseis-stegis/fibrex.html
Kάποια από αυτά είχα κατα νου εγώ που είναι σε καλή τιμή σε σχέση με κατι της dynamat, και για χρηση δρόμου σε συνδιασμό πάντα με τον μαμά κετσε της μοκέτας έχουν απίστευτα αποτελέσματα σε σχέση με το πισσάρισμα του αυτοκινήτου που εγώ το αφαίρεσα εντελώς... αφου η μονη δουλειά του που είναι καλή είναι αντικραδασμικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spiros

spiros


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2014
Τόπος : ΓΥΘΕΙΟ

Εσωτερική έξτρα μόνωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εσωτερική έξτρα μόνωση   Εσωτερική έξτρα μόνωση EmptyΔευ 29 Σεπ 2014 - 11:53

Επειδή δεν μπορώ να στείλω το link τα εγραψα κάπως παράδοξα όπως κατάλαβες...
Πάντως αυτό που διάβασε σε πολλά forum είναι όπως προείπα η μόνωση έξω από το αμάξι με θερμοανακλαστικά κατα μήκος της εξάτμισης και θερμοανακλαστικές ταινίες.. Περισσότερα link θα στείλω από εβδομάδα γιατι δεν μπορώ τώρα... Είμαι νέουλας... Από ότι είδα και άκουσα έχεις κάνει χοντρή δουλίτσα στην ομορφιά σου... Τα σωληνάκια που διασχίζουν τον καθρέφτη και το αμάξωμα τα έχεις βγάλλει ή αλλάξει ποτέ? Γιατι εμένα βγάζοντάς τα τα περισσότερα έσπασαν και στα ξένα foroum τα δίνει η nissan discontinioud...... Έχω βάλλει να ψάξουν βέβαια κάτι φιλαράκια απευθείας στην nissan που έχουν ανταλλακτικά γιατί μεταχείρο δεν λέει αφού στην καλήτερη θα είναι και συτά ξεραμένα ή σε μέτρια κατάσταση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εσωτερική έξτρα μόνωση
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
200SX Hellas Club :: Τεχνικά Θέματα :: Αμάξωμα - Πλαίσιο-
Μετάβαση σε: