200SX Hellas Club
βελτιωτικα οκτανιων Logo_310

Το πρώτο Ελληνικό Forum για κατόχους 200SX

www.200sx.gr

Αν χρειαστείτε βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας.
Tηλέφωνο επικοινωνίας: 6938000361


E-mail - msn: verone2006@msn.com
200SX Hellas Club
βελτιωτικα οκτανιων Logo_310

Το πρώτο Ελληνικό Forum για κατόχους 200SX

www.200sx.gr

Αν χρειαστείτε βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας.
Tηλέφωνο επικοινωνίας: 6938000361


E-mail - msn: verone2006@msn.com
200SX Hellas Club
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The first Official Site For S-Chassis Oweners in Hellas
 
www.200SX.grΦόρουμLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή

 

 βελτιωτικα οκτανιων

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aga

aga


Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Τόπος : αθηνα

βελτιωτικα οκτανιων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: βελτιωτικα οκτανιων   βελτιωτικα οκτανιων EmptyΠεμ 7 Αυγ 2014 - 0:10

Γενικως δεν τα εμπιστευομαι, αλλα...

Οταν πηγα για λαδια ο μαστορας μου εκανε δωρο ενα βελτιωτικο της NF. λεω αμα ειναι δωρο, δεν λεω οχι. Αυτο το μπουκαλακι ητανε για 60 λιτρα βενζινης. οτι πρεπει για το ντεποζιτο μας δηλαδη. Φευγοντας για ταξιδι, εβαλα το βελτιωτικο στο ντεποζιτο και μετα το γεμισα με shell 97ara vpower. η συμπεριφορα του knock στη διαδρομη του αη-γιαννη ρωσσου με κατεβασματα και προσπερασεις στη μεσημεριανη ζεστη ηταν καλυτερη απο ποτε. ενω συνηθως εβλεπα knock 25-30, δεν ξεπερασε ποτε το 19. το εψαξα στο ιντερνετ και βρηκα ενα ανεξαρτητο τεστ σε καμια 10αρια βελτιωτικα. οπως περιμενα τα περισσοτερα προιοντα ηταν μπαρουφες. εδω ειναι το τεστ για οποιον γουσταρει να διαβασει, ειναι πολυ ενδιαφερον.

http://my350z.com/forum/forced-induction/313156-octane-booster-review.html

Εχετε υπ οψιν οτι τα βελτιωτικα δεν δουλευουν το ιδιο με ολες τις βενζινες. πχ το NF που πηρα το δοκιμασανε με 96αρα , και εδωσε 2.8 οκτανια ΜΟΝ. αυτο δεν σημαινει οτι αμα το βαλεις σε 100αρα θα την κανει 102.8, η η 95αρα 97.8. γενικως οσο χειροτερη η βενζινη τοσο καλο θα της κανει.

η τελικη μου αποψη ειναι οτι ειναι πιο φτηνο βεβαια να παρεις 100αρα αντι να παρεις 97αρα και να βαλεις βελτιωτικο... αλλα εχω μια υποψια οτι το αμαξι μου πηγαινε καλυτερα με 97αρα και βελτιωτικο απο την 100αρα... μπορει να φταινε διαφορα γι αυτο. μπορει να ειναι ψυχολογικο...μπορει και η 100αρα να ειναι της πλακας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisS14

giannisS14


Αριθμός μηνυμάτων : 437
Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2014
Ηλικία : 42
Τόπος : Αττική

βελτιωτικα οκτανιων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βελτιωτικα οκτανιων   βελτιωτικα οκτανιων EmptyΠεμ 7 Αυγ 2014 - 9:30

επειδη εχω φιλο στα καραβια, οχι μονο η 100 αρα ειναι της πλακας αλλα ολες οι Ελληνικες βενζινες ειναι οι χειροτερες που υπαρχουν δυστηχως.
και αντε να κανεις ντα τον βαρδινογιαννη πφφφ, η μοιρα μας μεσα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
βελτιωτικα οκτανιων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
200SX Hellas Club :: Τεχνικά Θέματα :: Τροφοδοσία-
Μετάβαση σε: