200SX Hellas Club
Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Logo_310

Το πρώτο Ελληνικό Forum για κατόχους 200SX

www.200sx.gr

Αν χρειαστείτε βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας.
Tηλέφωνο επικοινωνίας: 6938000361


E-mail - msn: verone2006@msn.com
200SX Hellas Club
Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Logo_310

Το πρώτο Ελληνικό Forum για κατόχους 200SX

www.200sx.gr

Αν χρειαστείτε βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας.
Tηλέφωνο επικοινωνίας: 6938000361


E-mail - msn: verone2006@msn.com
200SX Hellas Club
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


The first Official Site For S-Chassis Oweners in Hellas
 
www.200SX.grΦόρουμLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή

 

 Μεγάλη σκάλα πρόβλημα

Πήγαινε κάτω 
+4
giannisS14
Moudis
kfligos
Verone
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΚυρ 1 Μαρ 2015 - 12:09

Δεν μου ανάβει στο ένα φανάρι μόνο η μεγάλη σκάλα δεν φταίει η λάμπα το τσεκάρισα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
kfligos

kfligos


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2014
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΚυρ 1 Μαρ 2015 - 13:03

Είχα το ίδιο πρόβλημα (όπως επίσης και κάποιες φορές να μην ανάβουν γενικώς τα φώτα, το έχω γράψει σε άλλο ποστ) άνοιξε τον διακόπτη για τα φώτα και καθάρισε τις επαφές. Έχει πιάσει μάκα.
Άν η καλωδίωση είναι οκ, κ στο κάνει ξαφνικά, λογικά είναι αυτό. Τουλάχιστον, ήταν σε εμένα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kfligos στις Δευ 2 Μαρ 2015 - 3:54, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΚυρ 1 Μαρ 2015 - 13:49

kfligos έγραψε:
Είχα το ίδιο πρόβλημα (όπως επίσης και κάποιες φορές να μην ανάβουν γενικώς τα φώτα, το έχω γράψει σε άλλο ποστ) άνοιξε τον διακόπτη για τα φώτα και καθάτισε τις επαφές. Έχει πιάσει μάκα.
Άν η καλωδίωση είναι οκ, κ στο κάνει ξαφνικά, λογικά είναι αυτό. Τουλάχιστον, ήταν σε εμένα.
Ο διακόπτης είναι κομπλέ τον καθάρισα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΚυρ 1 Μαρ 2015 - 13:51

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα 2rws5dw

Ποιος είναι για την μεγάλη σκάλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
Moudis




Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2013
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΚυρ 1 Μαρ 2015 - 23:25

Ο διακοπτης ειναι,το εχω παθει κι εγω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΔευ 2 Μαρ 2015 - 1:38

Θα τον ξανά βγάλω να το επιβεβαιώσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
giannisS14

giannisS14


Αριθμός μηνυμάτων : 437
Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2014
Ηλικία : 42
Τόπος : Αττική

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΔευ 2 Μαρ 2015 - 5:40

ελα μια βολτα να το φτιαξουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scorp_X

Scorp_X


Αριθμός μηνυμάτων : 107
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2013
Ηλικία : 36
Τόπος : Athens - Bordeaux

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΤρι 3 Μαρ 2015 - 6:47

Για όποιον ενδιαφέρεται, εγώ πήρα καινούριο διακόπτη από την Nissan, γύρω στα 100-110 ευρώ, και κάνει 15-30 μέρες να έρθει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
riosma 200sx

riosma 200sx


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Τόπος : ΑΝ.ΑΤΤΙΚΗ

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΤρι 3 Μαρ 2015 - 9:47

Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα..
Και ποιο συγκεκριμενα στην αρχη αναβοσβηνε και στη συνεχεια δεν αναβε στη μεγαλη σκαλα το φαναρι του συνοδηγου!
Το προβλημα δεν λυθηκε καθαριζοντας,αλλα κατα καποιο τροπο ''επισκευαζοντας'' τον διακοπτη...οριστε και μερικες photo για να βοηθεισω να καταλαβετε τι εννοω:

αφου λοιπον ανοιξα τον διακοπτη..

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα 2rm9l3d

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Azeycm

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Xglmkg

Πειρα ενα ψιλο γυαλοχαρτο,καθαρισα τις επαφες και διαπιστωσα οτι προφανος απο κακη επαφη λογο 'καρβουνιας'..δημιουργηθηκαν 'κρατηρες'..

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα 313k8w4

Ξανακουμπωσα τον διακοπτη και εκανα δοκιμη,χωρις τελικα να εχω αποτελεσμα.Οποτε πριν αρχισω να ψαχνω για διακοπτη,που και να εβρισκα σε μεταχειρισμενο(ναι ξερω..πουλανε και καινουριους),πολυ πιθανο να ηταν στην ιδια μοιρα..ειπα να προσπαθησω αφαιροντας υλικο,να πετυχω μια ποιο καταλληλη επαφη.Με μια ψιλη λιμα (λιμα για να καταφερω μια επιπεδη επιφανεια κ οχι αμορφη) το εφτασα πιστευω σε καλο σημειο...

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα 2dtty6p

Και για να μη δημιουργουν διακενα οι γρατσουνιες και εχω παλι σπινθηρισμο...πειρα και το αγαπημενο μου dremel με το βουρτσακι του παρεα κ λιγο 'σαπουνακι' στιλβωσης και ειχα το παρακατω αποτελεσμα..

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα 1io4jr

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Qsrt44

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα 2nl6d1c

Οχι απλα αναβουν μικρα μεγαλα κανονικα...αλλα διαπιστωσα οτι ειχα και πολυ καλυτερο-περισσοτερο φως....και καποτε πιστευα οτι φταιει η μπαταρια που δεν ειχα καλα φωτα..και οταν την αλλαξα απογοητευτηκα.Οτι θα εφταιγε ο διακοπτης για τα υποτονικα μου φωτα ομως,πραγματικα δε το περιμενα.Οποιος εχει την ορεξη και τη λοξα(που υπαρχουν μερικοι εδω μεσα)...ας το δοκιμασει..ασχετα αν διαθετει χρηματα η οχι.
Ελπιζω να βοηθεισα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
project_S13

project_S13


Αριθμός μηνυμάτων : 687
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΤρι 3 Μαρ 2015 - 12:17

^Πολυ καλο Μαριε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
riosma 200sx

riosma 200sx


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Τόπος : ΑΝ.ΑΤΤΙΚΗ

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΤετ 4 Μαρ 2015 - 9:59

Να σαι καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Verone
Admin
Verone


Αριθμός μηνυμάτων : 1301
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2013
Τόπος : Athens

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΤετ 4 Μαρ 2015 - 14:24

Θα το κάνω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.DriftWorks.gr
InSane

InSane


Αριθμός μηνυμάτων : 154
Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2013
Τόπος : Ksereis esy

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΠεμ 5 Μαρ 2015 - 8:09

Πολυ ωραιος ο riosma! Αν και ακομα δεν εχω καταλαβει τι δειχνουν οι εικονες φανταζομαι λύνοντας θα το πιασω το νοημα. Σκοπος μου ειναι να αντιμετοπισω τα αδυναμα φωτα που οπως ειπες δεν φανταζομουν οτι μπορει να προερχεται απο αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.instagram.com/insane_rbs13/
riosma 200sx

riosma 200sx


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Τόπος : ΑΝ.ΑΤΤΙΚΗ

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΣαβ 7 Μαρ 2015 - 7:58

Οπως το πες..οταν βγαλεις τα καπακια της κολωνας θα καταλαβεις.
Μη περιμενεις τρελη διαφορα.Αδυνατα φωτα εχουμε ετσι κ αλλιως..εκτος αν φοραμαι φαναρια xenon led(me to kalo kai laser) κτλ..
Εμενα φωτιζε σαν καντηλι και τωρα πλεον σαν ενα αμαξι με φαναρια 20αιτιας κ με λαμπες πυρακτωσεως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scorp_X

Scorp_X


Αριθμός μηνυμάτων : 107
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2013
Ηλικία : 36
Τόπος : Athens - Bordeaux

Μεγάλη σκάλα πρόβλημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγάλη σκάλα πρόβλημα   Μεγάλη σκάλα πρόβλημα EmptyΤρι 10 Μαρ 2015 - 8:23

Σωστός φίλε riosma, κι εγώ αυτό είχα σκοπό να κάνω, αλλά δεδομένου ότι το βλέπω το αμάξι μετρημένες μέρες το χρόνο δεν έχω χρόνο να το κάνω... όποτε βρω χρόνο όμως θα ανοίξω το παλιό να το φτιάξω, δεν φαίνεται και πολύ δύσκολο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μεγάλη σκάλα πρόβλημα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Προβλημα με το ρελαντί
» Πρόβλημα με φώτα
» Προβλημα με το ρελαντι
» Προβλημα με sr20det
» προβλημα sr20det

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
200SX Hellas Club :: Τεχνικά Θέματα :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: